TRANSFERUURTJE: 'Geen Blind voor Antwerp, exit Mannaert?'

TRANSFERUURTJE: 'Geen Blind voor Antwerp, exit Mannaert?'

Het nieuwe kalenderjaar is ingezet en dus heeft ook de winterse transferperiode officieel zijn deuren geopend. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Pech voor Antwerp, want het mag alle hoop op zijn grote winteraanwinst opbergen. De Great Old had gehoopt om Daley Blind te verleiden nadat zijn contract bij Ajax ontbonden werd, maar de Nederlandse international verrast met een overstap naar een Europese grootmacht. De verdediger zou op het punt staan om een contract tot het einde van het seizoen te tekenen bij Bayern Mûnchen.In Nederland lijken ze er alsmaar meer van overtuigd dat Vincent Mannaert zou kunnen vertrekken bij Club Brugge. De algemeen directeur zou zeer concrete interesse genieten van Ajax, dat van hem de nieuwe sportieve baas zou willen maken. Ajax zou stevig doorduwen en de kans zou zeker niet onbestaande zijn dat Mannaert ook op de avances ingaat.

Intussen speurt Club wel de markt af naar opportuniteiten. Daarvoor zijn ze opnieuw in Denemarken beland, waar ze hun oog laten vallen hebben op William Clem. De 18-jarige verdedigende middenvelder brak de voorbije maanden helemaal door bij FC Kopenhagen, dat wellicht niet zal staan springen om zijn goudhaantje te laten vertrekken.Voor Dante Vanzeir lonkt een opmerkelijke transfer. De eenmalige Rode Duivel wordt het hof gemaakt door New York Red Bulls, dat hem graag deze winter wil binnenhalen. Union wil zijn spits uiteraard liefst niet kwijt, maar zit wel met het probleem dat het contract van Vanzeir al in 2024 afloopt. Bij een goed bod zullen ze misschien dus wel moeten meewerken, de bal lijkt vooral in het kamp van de speler te liggen.

Het wordt een drukke maand voor Anderlecht, waarin het onder meer de knoop zal moeten doorhakken over een aantal spelers die einde contract zijn. Daarbij hoort ook Adrien Trebel, die graag wil blijven maar daarvoor wel zeker zwaar zal moeten inleveren. De Fransman geniet alvast interesse, want hij zou in beeld zijn bij een aantal andere Belgische clubs. Onder meer AA Gent zou wel wat zien in zijn komst.Ook Amir Murillo zou de club kunnen gaan verlaten. De rechtsachter zou onderhandelen met het Braziliaanse Botafogo, dat de rechtsachter zou willen huren met aankoopoptie. De kans lijkt eerder klein dat Anderlecht voor zo'n constructie zou gaan. De gesprekken over een transfer zouden desondanks lopen, al mikt Botafogo ook op andere spelers.

Daarnaast moet Paars-Wit ook een nieuwe spits zien te vinden. Daarvoor valt nu plots opnieuw de naam van Joshua Zirkzee. De Nederlander verkoos in de zomer nog een transfer naar Bologna, maar dat werd geen succes. Hij komt er amper aan de bak, maar desondanks lijkt een transfer voor Anderlecht een zeer moeilijke zaak te gaan worden. Enkel een uitleenbeurt lijkt een optie te zijn.Zulte Waregem wil zich stevig versterken in de strijd om het behoud en mikt daarvoor duidelijk op ervaring. Nadat ze eerder al Ruud Vormer binnenhaalden, zouden ze nu ook hun zinnen gezet hebben op Christian Brüls. De 34-jarige middenvelder kreeg nog geen contractverlenging bij STVV en daardoor zou een transfer mogelijk kunnen zijn.

BUITENLAND

Bij Ajax hebben ze hun eerste winteraanwinst beet. De Amsterdammers verrassen en halen een Argentijnse wereldkampioen binnen, want ze versterken zich met Geronimo Rulli. De 30-jarige doelman, die op het WK in Qatar tweede keuze was onder de lat, komt over van Villarreal en moet het keepersprobleem in Amsterdam gaan oplossen.De voorbije dagen leek Enzo Fernandez op weg naar Chelsea, maar die transfer staat nu op losse schroeven. In tegenstelling tot eerdere berichten blijken de Blues niet bereid om zijn afkoopsom te betalen en ze vonden ook geen akkoord met Benfica. De onderhandelingen zouden voorlopig ingestort zijn en het is nog de vraag of die nog hervat zullen worden.

Het lijkt erop dat Leandro Trossard in de nabije toekomst een transfer zal maken. De Rode Duivel zou namelijk beslist hebben om zijn contract bij Brighton niet meer te verlengen. De club beschikt wel over een optie om zijn overeenkomst open te breken tot 2024, maar dat betekent wel dat ze de aanvaller in de zomer zullen moeten verkopen als ze nog een degelijke transfersom willen vangen.

POLL: Zal Antwerp deze maand nog een grote naam strikken?

Meer sportnieuws

Meer over

Laatste Voetbalnieuws

<strong>LIVE EK 2024: Roemenië maakt zelfs de 3-0</strong>
LIVE EK 2024: Roemenië maakt zelfs de 3-0

Op vrijdag 14 juni gaat het Europees kampioenschap in Duitsland officieel van start. In aanloop naar ...

419
419
<strong>DUIVELS LIVE: Belgische fans bouwen feestje met Average Rob</strong>
DUIVELS LIVE: Belgische fans bouwen feestje met Average Rob

De Rode Duivels willen deze zomer zover mogelijk geraken op het Europees kampioenschap in Duitsland. ...

1038
1038
Union SG maakt eerste grote zomertransfer bekend
Union SG maakt eerste grote zomertransfer bekend

Union SG heeft zopas zijn eerste grote zomeraanwinst meegedeeld. De Brusselaars hebben uitgepakt met ...

8
8
Davids ziet twee Belgische toppers: "Je ziet af tegen hem"
Davids ziet twee Belgische toppers: "Je ziet af tegen hem"

Uiteraard is Kevin De Bruyne d&eacute; man die iedereen in de gaten zal houden bij de Rode Duivels. ...

25
25
Smaakmaker verlaat Westerlo: "Ga een volgende stap zetten"
Smaakmaker verlaat Westerlo: "Ga een volgende stap zetten"

Bij KVC Westerlo staat er wat druk op. De club wil deze zomer wat miljoenen euro&rsquo;s incasseren ...

39
39
Mulder: "Rode Duivel kan revelatie worden op het EK"
Mulder: "Rode Duivel kan revelatie worden op het EK"

Belgi&euml; begint met ambitie aan het EK, maar niemand verwacht dat de Rode Duivels het toernooi ...

35
35
Rode Duivels-fans bouwen stevig feestje in Frankfurt (📷+🎥)
Rode Duivels-fans bouwen stevig feestje in Frankfurt (📷+🎥)

De Rode Duivels nemen het om 18u op tegen Slovakije. Er zullen ongeveer 10.000 Belgische fans in het ...

117
117
<strong>Buitenlandse pers over Rode Duivels: "Wil hem in onze ploeg"</strong>
Buitenlandse pers over Rode Duivels: "Wil hem in onze ploeg"

Het is Devil Time. Om 18u nemen de Belgen het op tegen Slovakije. Hoe kijken ze in het buitenland ...

127
127
'KV Kortrijk moet vertrek van held vrezen'
'KV Kortrijk moet vertrek van held vrezen'

KV Kortrijk mag volgend seizoen opnieuw aan de bak in de Jupiler Pro League en dat is eigenlijk een ...

107
107
Kuyt kondigt grote transferactiviteit aan bij Beerschot
Kuyt kondigt grote transferactiviteit aan bij Beerschot

De komende dagen zullen de nodige eersteklassers hun voorbereiding op het nieuwe seizoen alweer op ...

181
181
Gedroomde rentree Ramos eindigt al na één jaar
Gedroomde rentree Ramos eindigt al na één jaar

Sergio Ramos gold jarenlang als &eacute;&eacute;n van de beste verdedigers te wereld, maar intussen ...

46
46
PSV blijft maar gaan: derde jonge Belg tekent contract
PSV blijft maar gaan: derde jonge Belg tekent contract

Belgi&euml; begint maandag aan zijn EK tegen Slowakije en dat zal ook in Eindhoven aandachtig ...

28
28
'Volgende vertrekker bij Antwerp is bekend'
'Volgende vertrekker bij Antwerp is bekend'

Er lijkt deze zomer een stevige leegloop op til te staan bij Antwerp. De Great Old moest in januari ...

221
221
Albert én Degryse waarschuwen Tedesco voor 'enorm risico'
Albert én Degryse waarschuwen Tedesco voor 'enorm risico'

Om 18u is het zover: dan trappen de Rode Duivels hun EK op gang met een wedstrijd tegen Slowakije. ...

140
140
Union pakt uit met zeer straf nieuws
Union pakt uit met zeer straf nieuws

Union verbaasde ook in zijn derde seizoen op het hoogste niveau weer vriend en vijand. Opnieuw greep ...

322
322
Domper voor Antwerp: toptalent trekt naar PSV
Domper voor Antwerp: toptalent trekt naar PSV

Er staan deze zomer grote veranderingen op til bij Antwerp. De Great Old stelde met Jonas De Roeck ...

195
195
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Skov, smaakmaker Antwerp gratis weg'
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Skov, smaakmaker Antwerp gratis weg'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de ...

324
324