‘AA Gent in vuur en vlam door JPL-topspits’

‘AA Gent in vuur en vlam door JPL-topspits’

Bij Standard Luik heerst chaos door wanbeleid van eigenaar 777 Partners. De club wil graag spits Wilfried Kanga behouden, maar dit lijkt financieel onmogelijk. AA Gent toonde vorige winter interesse in Kanga, maar de spits wilde het seizoen afmaken bij Standard.

Nu is hij mogelijk wel bereid om te vertrekken, afhankelijk van de sportieve perspectieven. Naast AA Gent tonen ook Leicester City, Celtic Glasgow, Everton, KRC Genk en enkele Duitse clubs interesse in Kanga.

Thomas Chatelle vergelijkt Kanga met Romelu Lukaku vanwege zijn fysieke gestalte en spelstijl.

Standard probeert Kanga tevergeefs te houden 

Zowel op als naast het veld draait het vierkant bij Standard. De toekomst van de club staat op het spel door het wanbeleid van eigenaar 777 Partners en er zijn veel vraagtekens over de sportieve continuïteit.

Ivan Leko hoopt enkele sterkhouders te behouden voor het komende seizoen, zoals Wilfried Kanga. De 26-jarige Ivoriaan wordt momenteel gehuurd door Standard van Hertha BSC, zonder aankoopoptie.

De Rouches trachten hem definitief aan zich te binden, maar dit lijkt een financieel complexe zaak te worden voor Standard. Momenteel betalen de financieel kwetsbare Luikenaars zelfs niet het volledige loon van de spits.

Zelfs de banden tussen Standard en Hertha, beiden eigendom van de 777-groep, zijn niet voldoende om hem langer in Luik te houden. Volgens La Dernière Heure wordt verwacht dat de spits alvast niet zal terugkeren naar Standard volgend seizoen.

AA Gent wilde Kanga vorige winter al halen

AA Gent toont alvast interesse om Wilfried Kanga binnen te halen als de nieuwe aanvalsleider voor het volgende seizoen. De Buffalo’s trokken vorige winter ook al aan zijn mouw, maar toen vond de spits het niet opportuun om Standard in de steek te laten.

“Dit voelde voor mij als verraad”, zei Kanga aan Sudinfo. “Halverwege het seizoen de club verlaten voor een ander team in het kampioenschap, dat zag ik mezelf niet doen.” Hij wilde blijven en het seizoen afmaken bij de Rouches, maar volgend seizoen is het niet zeker dat hij in Luik zal blijven.

“Er zijn veel factoren die een rol spelen, zoals interesse van andere clubs, en die zijn er ook. Maar als ik blijf, is het niet om hetzelfde seizoen als dit mee te maken, maar om voor iets te spelen”, zei hij.

Ook interesse van Genk, clubs uit Engeland, Schotland en Duitsland

De strijd om Wilfried Kanga wordt steeds interessanter nu meerdere grote clubs hun interesse tonen. Naast AA Gent hebben ook Leicester City, Celtic Glasgow, Everton, KRC Genk en verschillende Duitse eersteklassers hun oog laten vallen op de krachtige spits.

Kanga, een sterke en snelle nummer 9, heeft met zijn fysieke présence, explosiviteit, positieve agressiviteit en ervaring een aantrekkelijk profiel dat veel clubs aanspreekt.

Dit seizoen is Kanga een van de weinige spelers bij Standard die consistent een hoog niveau haalt, wat de aandacht van andere clubs heeft getrokken. 

AA Gent, dat al sinds vorige winter zijn entourage benaderde om de voorwaarden voor een mogelijke transfer te achterhalen, is vastbesloten om hem binnen te halen. De concurrentie van andere geïnteresseerde clubs kan de onderhandelingen echter bemoeilijken.

Wilfried Kanga: de ‘mini-Romelu Lukaku’

Met zijn indrukwekkende fysieke gestalte - een lengte van 1 meter 89 en een gewicht van 90 kilogram - en hun gedeelde idool Didier Drogba, wordt Wilfried Kanga door Thomas Chatelle vergeleken met een internationale referentie als spits:

Romelu Lukaku. Maar de vergelijking stopt daar. Terwijl Lukaku op 30-jarige leeftijd al bij de beste clubs ter wereld heeft gespeeld, dwaalt Kanga op 26-jarige leeftijd rond bij tweederangs clubs tussen Frankrijk, Turkije, Zwitserland en Duitsland.

Kanga speelt dit seizoen een cruciale rol bij Standard vanwege zijn vermogen om druk te zetten en te wegen op de verdediging, vergelijkbaar met Romelu Lukaku. Zijn lichaamskracht, balvastheid en actieve bijdrage op het veld zijn van onschatbare waarde voor zijn ploegmaats.

Bovendien vormt de Ivoriaan een groot gevaar bij voorzetten en stilstaande fases. “Maar het zijn misschien zijn snelheid en kracht in de grote open ruimtes die hem het dichtst bij de normen van de Belgische spits brengen”, aldus Chatelle in La Dernière Heure. Kanga gaat enorm veel duels aan en hij vecht voor elke bal.

POLL: AA Gent moet Kanga halen

Meer sportnieuws

Laatste Voetbalnieuws

<strong>DUIVELS LIVE: Doku doet Slovakije voorsprong cadeau (0-1)</strong>
DUIVELS LIVE: Doku doet Slovakije voorsprong cadeau (0-1)

De Rode Duivels willen deze zomer zover mogelijk geraken op het Europees kampioenschap in Duitsland. ...

1055
1055
<strong>LIVE EK 2024: Hrosovsky op de bank bij Slovakije</strong>
LIVE EK 2024: Hrosovsky op de bank bij Slovakije

Op vrijdag 14 juni gaat het Europees kampioenschap in Duitsland officieel van start. In aanloop naar ...

421
421
Sensatie in spe de gebeten hond bij blunderende Rode Duivels
Sensatie in spe de gebeten hond bij blunderende Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan het EK tegen Slovakije. Halfweg staan de troepen van Domenico Tedesco ...

0
0
'Done deal: tweede nieuwkomer legt testen af bij Antwerp'
'Done deal: tweede nieuwkomer legt testen af bij Antwerp'

Als opvolger voor Mark van Bommel besloot Antwerp om Jonas De Roeck zijn kans te gunnen als ...

47
47
'KRC Genk onthult plannetje met eerste zomeraanwinsten'
'KRC Genk onthult plannetje met eerste zomeraanwinsten'

KRC Genk laat er geen gras over groeien op de transfermarkt. Na de voorstelling van Thorsten Fink ...

65
65
'Manchester United zet revelatie Club Brugge op shortlist'
'Manchester United zet revelatie Club Brugge op shortlist'

Bij Club Brugge gaat er toch het een en ander gebeuren deze zomer. De Bruggelingen zullen een aantal ...

105
105
Tedesco verklaart keuze voor Carrasco
Tedesco verklaart keuze voor Carrasco

Domenico Tedesco verraste door Yannick Carrasco als linksachter in de ploeg te stoppen. Nochtans ...

113
113
Davids ziet twee Belgische toppers: "Je ziet af tegen hem"
Davids ziet twee Belgische toppers: "Je ziet af tegen hem"

Uiteraard is Kevin De Bruyne d&eacute; man die iedereen in de gaten zal houden bij de Rode Duivels. ...

76
76
Domenico Tedesco krijgt volle laag: "Is dit een grap?"
Domenico Tedesco krijgt volle laag: "Is dit een grap?"

Belgi&euml; speelt om 18u tegen Slovakije. De Rode Duivels willen het EK uiteraard bijzonder goed ...

490
490
Roemenië stunt en laat met 'Belgische goals' Oekraïne blozen
Roemenië stunt en laat met 'Belgische goals' Oekraïne blozen

Om 15u stond in de groep van de Belgen de match tussen Roemeni&euml; en Oekra&iuml;ne op het ...

34
34
Union SG maakt eerste grote zomertransfer bekend
Union SG maakt eerste grote zomertransfer bekend

Union SG heeft zopas zijn eerste grote zomeraanwinst meegedeeld. De Brusselaars hebben uitgepakt met ...

94
94
Smaakmaker verlaat Westerlo: "Ga een volgende stap zetten"
Smaakmaker verlaat Westerlo: "Ga een volgende stap zetten"

Bij KVC Westerlo staat er wat druk op. De club wil deze zomer wat miljoenen euro&rsquo;s incasseren ...

130
130
Mulder: "Rode Duivel kan revelatie worden op het EK"
Mulder: "Rode Duivel kan revelatie worden op het EK"

Belgi&euml; begint met ambitie aan het EK, maar niemand verwacht dat de Rode Duivels het toernooi ...

54
54
Rode Duivels-fans bouwen stevig feestje in Frankfurt (📷+🎥)
Rode Duivels-fans bouwen stevig feestje in Frankfurt (📷+🎥)

De Rode Duivels nemen het om 18u op tegen Slovakije. Er zullen ongeveer 10.000 Belgische fans in het ...

142
142
<strong>Buitenlandse pers over Rode Duivels: "Wil hem in onze ploeg"</strong>
Buitenlandse pers over Rode Duivels: "Wil hem in onze ploeg"

Het is Devil Time. Om 18u nemen de Belgen het op tegen Slovakije. Hoe kijken ze in het buitenland ...

160
160
'KV Kortrijk moet vertrek van held vrezen'
'KV Kortrijk moet vertrek van held vrezen'

KV Kortrijk mag volgend seizoen opnieuw aan de bak in de Jupiler Pro League en dat is eigenlijk een ...

189
189
Kuyt kondigt grote transferactiviteit aan bij Beerschot
Kuyt kondigt grote transferactiviteit aan bij Beerschot

De komende dagen zullen de nodige eersteklassers hun voorbereiding op het nieuwe seizoen alweer op ...

270
270