‘Transfermania AA Gent: 5 topspitsen in het vizier’

‘Transfermania AA Gent: 5 topspitsen in het vizier’

AA Gent is volop bezig met het versterken van hun aanvalslinie en heeft vijf toptargets in het vizier: Anosike Ementa (Viborg FF), Andri Gudjohnsen (Lyngby), Armindo Sieb (Greuther Fürth), Edmund Baidoo (Sogndal IL) en Wilfried Kanga (Standard/Hertha BSC). 

Anosike Ementa (Viborg FF)

Met het oog op het volgende seizoen blijft het aantrekken van een nieuwe spits prioritair voor de club. Anosike Ementa, een 22-jarige spits van Viborg FF, staat hoog op de Gentse verlanglijst en Het Laatste Nieuws meldde dat de onderhandelingen tussen de clubs en de speler de goede kant uitgaan.

Het Nieuwsblad weet dat de boomlange spits, hij meet 2m01, ongeveer 1 miljoen euro moet kosten. Qua profiel kan Ementa vergeleken worden met Gustaf Nilsson, de spits die Vanhaezebrouck zo graag wilde in januari.

Mads Agesen, de sportdirecteur van Viborg FF, houdt zijn lippen stijf op elkaar over de geruchten rond Ementa en AA Gent. Maar hij liet wel doorschemeren aan Folkeblad dat het vertrek van de spits deze zomer niet ondenkbaar is.

De 22-jarige Ementa heeft indruk gemaakt met zijn verbeterde fysiek, zijn teamwork en zijn doelgerichtheid. Met 7 treffers in 21 competitiematchen dit seizoen heeft hij zijn waarde bewezen voor het team, ondanks Viborgs positie in de lagere regionen van de Deense competitie.

Volgens Tipsbladet wordt Ementa ook nauwlettend in de gaten gehouden door verschillende buitenlandse clubs, met name uit de Premier League en de Championship. Voor Ementa zelf is de Premier League een droom die hij koestert.

Als fan van West Ham United en van de legendarische Dennis Bergkamp, zou een kans om in Engeland te spelen een droom die uitkomt zijn.

Andri Gudjohnsen (Lyngby)

In lijn met de nieuwe transferstrategie heeft AA Gent zijn oog laten vallen op Andri Gudjohnsen (22) van Lyngby. Volgens Het Nieuwsblad waren Andri en Eidur momenteel al in Gent om onderhandelingen te voeren over een mogelijke transfer.

Gudjohnsen bevestigde dit seizoen zijn reputatie als doelpuntenmaker door topscorer van Lyngby te worden met maar liefst 15 goals in 31 wedstrijden.

Zijn indrukwekkende prestaties in Denemarken bleven niet onopgemerkt, en enkele weken geleden werd duidelijk dat Lyngby ervoor had gekozen om de spits definitief aan te trekken.

De club heeft zijn uitleenbeurt omgezet in een permanente deal, waarbij een aankoopsom van om en bij 170.000 euro was overeengekomen. Nu rijst de vraag: hoe lang zal de IJslandse spits bij de Superliga-club blijven?

Lyngby heeft reeds groen licht gegeven voor een mogelijke transfer naar AA Gent, in de hoop hun investering in veelvoud terug te verdienen.

Gudjohnsen vond zijn weg naar Lyngby via het netwerk van Freyr Alexandersson, momenteel de hoofdcoach van KV Kortrijk. Alexandersson is nog steeds vol lof over de jonge speler.

“Het was ongelofelijk om hem dingen te zien doen op een veld die je van zijn vader kende. Straffe genen, die mannen. Die touch of genius, hoewel Andri meer een targetspits is dan zijn vader”, zei Alexandersson aan Het Nieuwsblad.

Armindo Sieb (Greuther Fürth)

Vorige week onthulde Sacha Tavolieri in Wait & See dat AA Gent hun zinnen heeft gezet op Armindo Sieb van Greuther Fürth als volgende aanvaller voor de Planet Group Arena.

De 21-jarige, die op elke aanvallende positie kan uitkomen, heeft dit seizoen grote indruk gemaakt in de 2. Bundesliga. Sieb wordt geroemd om zijn snelheid, kracht, dribbels, technische vaardigheden, balbeheersing, creativiteit en flair, en heeft al 15 beslissende acties op zijn naam staan (12 goals + 3 assists).

Niet voor niets wordt zijn speelstijl vergeleken met die van Serge Gnabry van Bayern München, en zijn prijskaartje wordt geschat op een stevige 3 à 4 miljoen euro. BILD voorspelt dat een mogelijke verkoop van Sieb in elk geval een topdeal zou zijn voor Greuther Fürth.

“Wordt hij de recordtransfer van de club?” Momenteel staat het uitgaande transferrecord op naam van Anton Stach (naar FSV Mainz, voor 4,5 miljoen euro).

In de zomer van 2022 betaalde Greuther Fürth slechts 50 duizend euro aan Bayern München om de aanvaller binnen te halen. Volgens Fabrizio Romano staat de Duitse belofte-international ook op de radar van verschillende Bundesliga- en Serie A-clubs.

Maar het is vooral zijn voormalige club Bayern München die momenteel als topkandidaat wordt beschouwd om Sieb terug te halen. Der Rekordmeister heeft namelijk een terugkoopclausule ter waarde van 1,5 miljoen euro - een koopje - om de aanvaller weer in te lijven, en volgens Romano zal de club deze optie met "100% zekerheid" activeren.

Edmund Baidoo (Sogndal IL)

Volgens de Zweedse krant Expressen staat ook Edmund Baidoo op het verlanglijstje van AA Gent. De 18-jarige flankaanvaller uit Ghana maakt momenteel indruk bij het Noorse Sogndal IL, waar hij nog maar twee maanden actief is.

Pas in maart werd Baidoo overgenomen van het Ghanese AsanSka FC, toen hij 18 jaar werd. Baidoo heeft een vliegende start gemaakt in zijn eerste Europees avontuur.

“Hij is een jonge en zeer opwindende speler. Hij heeft een grote snelheid en een goede techniek en kan elke verdediger uitdagen”, omschreef Tore André Flo, de trainer van Sogndal, de kwaliteiten van Baidoo.

De Zweedse krant Expressen meldt dat naast AA Gent, ook RSC Anderlecht, KRC Genk en Club Brugge hun interesse hebben laten blijken in Baidoo. Er wordt dan ook verwacht dat er snel een concreet bod zal worden uitgebracht door een van deze clubs.

Bovendien is er ook aanzienlijke buitenlandse concurrentie: Villarreal, Leicester City, FC Copenhagen, FC Midtjylland, Malmö FF, Molde FK, Bodø/Glimt en FC Basel zouden eveneens belangstelling tonen.

Sogndal hoopt komende zomer een aanzienlijke financiële winst te behalen bij de verkoop van de aanvaller. Vanuit Scandinavië zijn richtprijzen te horen variërend van 2 miljoen euro tot 4 miljoen euro.

Wilfried Kanga (Standard/Hertha BSC)

AA Gent toont interesse om Wilfried Kanga binnen te halen als de nieuwe aanvalsleider voor het volgende seizoen. De Buffalo’s trokken vorige winter ook al aan zijn mouw, maar toen vond de spits het niet opportuun om Standard in de steek te laten.

“Dit voelde voor mij als verraad”, zei Kanga toen aan Sudinfo. “Halverwege het seizoen de club verlaten voor een ander team in het kampioenschap, dat zag ik mezelf niet doen.”

Hij wilde blijven en het seizoen afmaken bij de Rouches, maar volgend seizoen is het niet zeker dat hij in Luik zal blijven.

De strijd om Kanga wordt steeds interessanter nu meerdere grote clubs hun interesse tonen. Naast AA Gent hebben ook Leicester City, Celtic Glasgow, Everton, KRC Genk en verschillende Duitse eersteklassers hun oog laten vallen op de krachtige spits.

Kanga, een sterke en snelle nummer 9, heeft met zijn fysieke présence, explosiviteit, positieve agressiviteit en ervaring een aantrekkelijk profiel dat veel clubs aanspreekt.

Dit seizoen is Kanga een van de weinige spelers bij Standard die consistent een hoog niveau haalt, wat de aandacht van andere clubs heeft getrokken. AA Gent, dat al sinds vorige winter zijn entourage benaderde om de voorwaarden voor een mogelijke transfer te achterhalen, is vastbesloten om hem binnen te halen.

POLL: Wie moet AA Gent halen?

Meer sportnieuws

Meer over

Laatste Voetbalnieuws

<strong>DUIVELS LIVE: Tedesco kiest voor deze 11 namen</strong>
DUIVELS LIVE: Tedesco kiest voor deze 11 namen

De Rode Duivels willen deze zomer zover mogelijk geraken op het Europees kampioenschap in Duitsland. ...

1050
1050
<strong>LIVE EK 2024: Hrosovsky op de bank bij Slovakije</strong>
LIVE EK 2024: Hrosovsky op de bank bij Slovakije

Op vrijdag 14 juni gaat het Europees kampioenschap in Duitsland officieel van start. In aanloop naar ...

421
421
'Manchester United zet revelatie Club Brugge op shortlist'
'Manchester United zet revelatie Club Brugge op shortlist'

Bij Club Brugge gaat er toch het een en ander gebeuren deze zomer. De Bruggelingen zullen een aantal ...

43
43
Tedesco verklaart keuze voor Carrasco
Tedesco verklaart keuze voor Carrasco

Domenico Tedesco verraste door Yannick Carrasco als linksachter in de ploeg te stoppen. Nochtans ...

62
62
Davids ziet twee Belgische toppers: "Je ziet af tegen hem"
Davids ziet twee Belgische toppers: "Je ziet af tegen hem"

Uiteraard is Kevin De Bruyne d&eacute; man die iedereen in de gaten zal houden bij de Rode Duivels. ...

62
62
Domenico Tedesco krijgt volle laag: "Is dit een grap?"
Domenico Tedesco krijgt volle laag: "Is dit een grap?"

Belgi&euml; speelt om 18u tegen Slovakije. De Rode Duivels willen het EK uiteraard bijzonder goed ...

400
400
Roemenië stunt en laat met 'Belgische goals' Oekraïne blozen
Roemenië stunt en laat met 'Belgische goals' Oekraïne blozen

Om 15u stond in de groep van de Belgen de match tussen Roemeni&euml; en Oekra&iuml;ne op het ...

30
30
Union SG maakt eerste grote zomertransfer bekend
Union SG maakt eerste grote zomertransfer bekend

Union SG heeft zopas zijn eerste grote zomeraanwinst meegedeeld. De Brusselaars hebben uitgepakt met ...

74
74
Smaakmaker verlaat Westerlo: "Ga een volgende stap zetten"
Smaakmaker verlaat Westerlo: "Ga een volgende stap zetten"

Bij KVC Westerlo staat er wat druk op. De club wil deze zomer wat miljoenen euro&rsquo;s incasseren ...

105
105
Mulder: "Rode Duivel kan revelatie worden op het EK"
Mulder: "Rode Duivel kan revelatie worden op het EK"

Belgi&euml; begint met ambitie aan het EK, maar niemand verwacht dat de Rode Duivels het toernooi ...

54
54
Rode Duivels-fans bouwen stevig feestje in Frankfurt (📷+🎥)
Rode Duivels-fans bouwen stevig feestje in Frankfurt (📷+🎥)

De Rode Duivels nemen het om 18u op tegen Slovakije. Er zullen ongeveer 10.000 Belgische fans in het ...

139
139
<strong>Buitenlandse pers over Rode Duivels: "Wil hem in onze ploeg"</strong>
Buitenlandse pers over Rode Duivels: "Wil hem in onze ploeg"

Het is Devil Time. Om 18u nemen de Belgen het op tegen Slovakije. Hoe kijken ze in het buitenland ...

157
157
'KV Kortrijk moet vertrek van held vrezen'
'KV Kortrijk moet vertrek van held vrezen'

KV Kortrijk mag volgend seizoen opnieuw aan de bak in de Jupiler Pro League en dat is eigenlijk een ...

166
166
Kuyt kondigt grote transferactiviteit aan bij Beerschot
Kuyt kondigt grote transferactiviteit aan bij Beerschot

De komende dagen zullen de nodige eersteklassers hun voorbereiding op het nieuwe seizoen alweer op ...

246
246
Gedroomde rentree Ramos eindigt al na één jaar
Gedroomde rentree Ramos eindigt al na één jaar

Sergio Ramos gold jarenlang als &eacute;&eacute;n van de beste verdedigers te wereld, maar intussen ...

59
59
PSV blijft maar gaan: derde jonge Belg tekent contract
PSV blijft maar gaan: derde jonge Belg tekent contract

Belgi&euml; begint maandag aan zijn EK tegen Slowakije en dat zal ook in Eindhoven aandachtig ...

32
32
'Volgende vertrekker bij Antwerp is bekend'
'Volgende vertrekker bij Antwerp is bekend'

Er lijkt deze zomer een stevige leegloop op til te staan bij Antwerp. De Great Old moest in januari ...

251
251