Buitenlandse pers over Rode Duivels: "Wil hem in onze ploeg"

Buitenlandse pers over Rode Duivels:

Het is Devil Time. Om 18u nemen de Belgen het op tegen Slovakije. Hoe kijken ze in het buitenland naar de Rode Duivels anno 2024? Opvallend: één Belg is bijzonder geliefd bij de buitenlandse journalisten, die de Belgen toch ver zien geraken op het Europees Kampioenschap. 

België zag de afgelopen zes jaar heel wat toppers van de Gouden Generatie afhaken. Vincent Kompany, Thomas Vermaelen, Eden Hazard stopten, Thibaut Courtois is ook afwezig. Dat waren spelers van wereldklasse, daarachter waren er nog spelers net onder de top zoals Toby Alderweireld, Marouaine Fellaini, Mousa Dembélé, Dries Mertens & co.

Sterk Belgisch team

De Zwitserse journalist Daniël Wyrsch is desondanks nog steeds gecharmeerd door België. "Naar mijn mening beschikt België al jaren over één van de beste nationale ploegen ter wereld. Een blik op de FIFA-wereldranglijst is voldoende. Uiteraard speelt de ploeg ook goed en succesvol voetbal. Al is het grote succes op de grote toernooien tot nu toe nog niet behaald. Ik denk dat het Belgische team nu een goede mix heeft van verschillende ervaren en enkele jonge spelers", geeft hij aan. 

Een andere mening bij de Deense journalist Toke Møller Theilade. "Mijn indruk is dat dit Belgische team zwakker is dan de teams die we op eerdere toernooien hebben gezien. Afgezien van De Bruyne lijkt het erop dat België de spelers van wereldklasse mist die ze eerder hebben gehad. Het verbaast me daarom heel erg dat Courtois niet in de selectie zat nadat hij het seizoen mooi afsloot bij Real Madrid. Hoe dan ook, ik zie België als een van de outsiders voor de EK-titel, maar ik geloof dat er een behoorlijk niveauverschil is tussen de Rode Duivels en de grote favorieten."

Volgens de Griekse journalist Johnny Georgopoulos kan België wel eens verrassen. "België heeft nog steeds een sterk elftal en dat ze niet als favoriet aan het EK starten, is volgens mij een goede zaak voor hen. Ze maken indruk op mij sinds Tedesco er neerstreek. Het is niet meer die ploeg van pakweg vier jaar geleden, maar er staat wel nog heel wat kwaliteit op het veld."

Oh, Kevin De Bruyne

Als er één speler is die ze dolgraag in hun team zouden willen hebben, dan is dat Kevin De Bruyne. "Voor de Zwitserse selectie zou ik meteen De Bruyne kiezen. Zijn dynamiek is nog steeds uitstekend en samen met zijn geweldige techniek zorgt hij voor veel doelgevaar. Ik ben dol op deze speler sinds zijn tijd in de Bundesliga bij Werder Bremen en Wolfsburg. De Bruyne is nog steeds een van de beste spelers ter wereld”, aldus Wyrsch.

Hetzelfde geluid bij Theilade. “De Bruyne, zonder twijfel. Hoewel hij bijna 33 jaar is, is hij nog steeds van wereldklasse en zou hij uitstekend in ons team passen. Het zou mooi zijn om hem en Eriksen samen te laten spelen, en ik kan alleen maar dromen van wat Højlund als spits zou kunnen bereiken met De Bruyne die hem vanaf het middenveld kan bedienen.”

Georgopoulos kiest uiteraard ook voor KDB. “Ik ga er drie noemen: uiteraard De Bruyne, maar ook Lukaku en ik ben ook heel erg gecharmeerd door Tielemans. Hij deed het ook zeer goed bij Aston Villa. Dé ‘gamechanger’ van België is zonder twijfel De Bruyne. Het is iemand die iedereen kent. Hij heeft alles wat een middenvelder moet hebben. Absolute topklasse. Een aantal jaren geleden was hij top drie van de wereld, anno 2024 is hij nog steeds van de beteren in de wereld. Als De Bruyne kan schitteren, dan zie ik België ver geraken."

Belgie als EK-winnaar?

België is een favoriet voor de eindzege. Maar waar zien ze de Belgen dan eindigen in Duitsland? “België is zeker goed genoeg voor de halve finales. Als alles perfect verloopt, zou het team van Domenico Tedesco zelfs de finale kunnen halen”, zegt Wyrsch.

Theilade tempert. "De kwartfinales is een gezonde ambitie en mits wat geluk zouden de Rode Duivels zelfs de halve finales kunnen bereiken. Ik denk dat ze vlot door de groepsfase gaan geraken en ook de achtste finales moet haalbaar zijn. Maar als ze een topland loten in de kwartfinales, vrees ik dat dit het eindstation is."

Georgopoulos ziet België zeker makkelijk naar de volgende ronde gaan. “Met ploegen als Slovakije, Roemenië en Oekraïne zullen ze niet veel moeite hebben in de eerste ronde. Ze gaan daar eerste eindigen. Nadien is het moeilijk te voorspellen, maar volgens mij kunnen de Rode Duivels de halve finales of zelfs de finale halen. Daarvoor hebben ze de kwaliteiten, vooral in het aanvallende compartiment met Lukaku, Carrasco, Openda, Trossard, Doku… Dat zijn topspelers bij Europese topclub. Daarachter heb je De Bruyne, Tielemans, Mangala… Dat is toch veel kwaliteit. Als België het EK wint, zal niemand echt verrast zijn. Al zijn ze niet de grote favoriet, die rol is weggelegd voor Engeland of Frankrijk."

Claudio Reulens

Lees ook: 

POLL: Gat KDB dit EK schitteren?

Meer sportnieuws

Laatste Voetbalnieuws

'Club Brugge en Anderlecht strijden om JPL-revelatie'
'Club Brugge en Anderlecht strijden om JPL-revelatie'

Club Brugge en Anderlecht hebben dinsdag allebei toegeslagen op de transfermarkt. De landskampioen ...

27
27
'Standard en Beerschot kampen om gratis Ecuadoraan'
'Standard en Beerschot kampen om gratis Ecuadoraan'

Vrijdag wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League alweer op gang getrapt. Er kan dan ook ...

36
36
'Cobbaut staat voor fraaie nieuwe uitdaging'
'Cobbaut staat voor fraaie nieuwe uitdaging'

Vorig seizoen keerde Elias Cobbaut terug naar KV Mechelen, waar het voor de eenmalige Rode Duivel ...

38
38
'Wijndal krijgt verrassend transfervoorstel binnen'
'Wijndal krijgt verrassend transfervoorstel binnen'

Bij Antwerp namen ze deze zomer afscheid van een pak spelers. Ritchie De Laet en Davino Verhulst ...

18
18
'Toptransfer tussen Man Utd en Bayern op de helling'
'Toptransfer tussen Man Utd en Bayern op de helling'

Bayern München en Manchester United zijn twee grootmachten die deze zomer een frisse start ...

30
30
'Anderlecht kent prijskaartje én struikelblok voor Butez'
'Anderlecht kent prijskaartje én struikelblok voor Butez'

Anderlecht wist dinsdagavond met Jan-Carlo Simic eindelijk zijn eerste zomeraanwinst voor te ...

571
571
Meunier slaat keihard terug na transfersoap
Meunier slaat keihard terug na transfersoap

Thomas Meunier tekende enkele dagen geleden een contract bij Lille, maar die transfer had heel wat ...

129
129
Simic geeft verrassend argument voor Anderlecht-keuze
Simic geeft verrassend argument voor Anderlecht-keuze

De fans van Anderlecht moeten deze zomer weer bijzonder veel geduld oefenen wat betreft transfers. ...

205
205
Beerschot vindt vijfde zomeraanwinst bij Club Brugge
Beerschot vindt vijfde zomeraanwinst bij Club Brugge

Beerschot staat voor een flinke uitdaging om het behoud in de Jupiler Pro League af te dwingen. De ...

150
150
Butez naar Anderlecht: "Solden bij Antwerp?"
Butez naar Anderlecht: "Solden bij Antwerp?"

Dinsdag dropten Waalse media een bommetje met het nieuws dat Anderlecht een oogje heeft laten vallen ...

267
267
'Transfersoap bij AA Gent: nieuwe ontwikkeling in de maak?'
'Transfersoap bij AA Gent: nieuwe ontwikkeling in de maak?'

Nadat het zich eerst focuste op aanvallende versterking maakt AA Gent nu werk van vers bloed op het ...

282
282
<strong>‘Ongeleid projectiel heeft het verknald bij Anderlecht’</strong>
‘Ongeleid projectiel heeft het verknald bij Anderlecht’

Louis Patris werd vorige zomer met veel verwachtingen door Anderlecht binnengehaald, maar zijn ...

542
542
KRC Genk & KV Mechelen sluiten verrassende transferdeal
KRC Genk & KV Mechelen sluiten verrassende transferdeal

Tijdens de zomermercato vinden er telkens ook een aantal binnenlandse transfers plaats. Zo vallen er ...

283
283
Eindelijk: Anderlecht stelt eerste zomeraanwinst voor
Eindelijk: Anderlecht stelt eerste zomeraanwinst voor

Het heeft lang geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk een eerste zomeraanwinst te pakken. Via de ...

361
361
KRC Genk incasseert opnieuw opdoffer uit ziekenboeg
KRC Genk incasseert opnieuw opdoffer uit ziekenboeg

Thorsten Fink moet bij KRC Genk dit seizoen opnieuw de kaart van de jeugd trekken. Tijdens zijn ...

147
147